TURNUSY REHABILITACYJNE

Stobrawskie Centrum Seniora organizuje dwutygodniowe turnusy rehabilitacyjne dla seniorów z różnymi schorzeniami oraz pragnących polepszyć swoje zdrowie i samopoczucie. Wszystkie zajęcia oraz przebieg leczenia są dostosowane do potrzeb pacjentów, by powrót do pełnej sprawności przebiegał w komfortowych warunkach, a to umożliwiają także nowocześnie wyposażone pomieszczenia oraz pokoje wypoczynkowe

PORADNIA REHABILITACYJNA KLUCZBORK

turnusy rehabilitacyjne Kluczbork Wszelkie ćwiczenia oraz badania odbywają się pod nadzorem wykwalifikowanych specjalistów i lekarzy, którzy od pierwszego do ostatniego dnia turnusu dbają o to, by powrót do zdrowia przebiegał zgodnie z planem. Posiadamy najnowocześniejszy sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, który zapewni skuteczniejsze wykrycie i leczenie różnych chorób. Na miejscu można skorzystać z profesjonalnego doradztwa specjalistów składających się z lekarzy różnych specjalizacji, pielęgniarek, fizjoterapeutów, dietetyka, psychologa, logopedy, terapeutów, czy też opiekunek. Każdy uczestnik turnusu ma możliwość skorzystania z serii zabiegów dostosowanych do konkretnych schorzeń mających na celu usunięcie wszelkiego rodzaju chorób i szybszy powrót do pełniejszej sprawności.

JAK WYGLĄDA TURNUS REHABILITACYJNY?

Na samym początku odbywa się badanie wstępne, które wykryje wszystkie choroby i określi plan ćwiczeń oraz zabiegów podczas turnusu, a także jadłospis ściśle dostosowany do planu leczenia. Przez cały czas pobytu dostępna jest profesjonalna opieka medyczna, która zapewni pomoc w każdym momencie oraz doradzi, co należy zrobić, żeby poczuć się jeszcze lepiej i mieć dużo siły na różnego rodzaju aktywności, a także wykona badania kontrolne, żeby mieć pewność, że proces leczenia przebiega zgodnie z planem. Na sam koniec pobytu wykonywane są testy mające sprawdzić postępy w leczeniu chorób, a po nich podawane są wskazówki, które mają sprawić, że stan zdrowia będzie coraz lepszy.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZĄ PORADNIĘ REHABILITACYJNĄ?

Prócz badań, zabiegów i ćwiczeń w ośrodku, organizowane są różne zajęcia mające na celu nie tylko aktywizację ruchową pacjentów, ale także integrowanie się z innymi uczestnikami turnusu. Tego typu aktywności mają zapewnić miłe spędzenie czasu w ośrodku i rozwijanie różnych umiejętności. Lokalizacja blisko centrum Kluczborka sprawia, że możliwe jest skorzystanie z różnych atrakcji kulturalnych, zrobienie niezbędnych zakupów, poznanie uroków architektonicznych i historycznych miasta, a także otwarcie się na różne aspekty związane z życiem w społeczności.

Do dyspozycji uczestników turnusu rehabilitacyjnego są nowocześnie urządzone jedno- i dwuosobowe pokoje z własną łazienką dostosowane do różnego rodzaju potrzeb pacjentów, dostęp do telewizji cyfrowej i bezprzewodowego Internetu, kaplicę, w której można się wyciszyć i odmówić modlitwy, warsztaty zwiększające i rozwijające manualne umiejętności, kąciki relaksu, w których można spędzić wolny czas lub oglądać wspólnie telewizję oraz alejki spacerowe w parku miejskim otoczone pięknym drzewostanem i wyjątkowymi ogrodami.