Opieka dzienna

Działający w ramach dziennego pobytu Stobrawskiego Centrum Seniora, Klub Seniora, to wyjście naprzeciw osobom starszym (w pełni samodzielnym, ale także niepełnosprawnym, samotnym) chcącym aktywnie uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach, warsztatach oraz rehabilitacji jednak po ich zakończeniu chcących wracać do własnych domów.

Jest to zarazem oferta kierowana do rodzin mających swoje zobowiązania zawodowe, a jednocześnie opiekujących się osobą starszą. Zapewnienie opieki w Klubie Seniora to spokojniej spędzony czas w pracy, czas na inne obowiązki i aktywności, brak często pojawiających się wyrzutów sumienia w związku z pozostawianiem bliskiej osoby na długie godziny samej.

Celem naszego Klubu Seniora jest przeciwdziałanie samotności, aktywizacja i integracja osób starszych poprzez udział w wydarzeniach rozrywkowych i kulturalnych, a także w szeregu zajęć organizowanych przez nasz wykwalifikowany personel.

Klub Seniora będzie oferował:
- opieka opiekuńczo-pielęgniarska
- zajęcia rekreacyjne oraz edukacyjne
- terapie zajęciowe
- warsztaty artystyczne
- zajęcia rehabilitacyjne
- kąciki relaksu przy książce, muzyce, w ciszy
- wypoczynek i czas spędzony w pięknym ogrodzie
- konsultacje dietetyka
- posiłki przygotowywane we własnej kuchni
- zajęcia kulinarne

Nasz obiekt wyposażony jest w nowoczesną kuchnię w której przygotowujemy posiłki dla naszych podopiecznych z uwzględnieniem indywidualnych diet. Część restauracyjna Klubu Seniora będzie również miejscem spotkań z przyjaciółmi i z rodzinami w ramach różnego rodzaju zajęć, w tym imprez cyklicznych oraz działań na rzecz międzypokoleniowej współpracy. Klub Seniora da także możliwość integracji ze środowiskiem lokalnym.

W Klubie Seniora rozwiniesz swoje zainteresowania i poszerzysz horyzonty. Dobrze spędzony czas da Ci ogromny zastrzyk pozytywnej energii i solidny ładunek satysfakcji. Wszystko to służyć będzie jak najdłuższemu utrzymaniu Twojej sprawności psychofizycznej i radości płynącej z życia. Godz. otwarcia Klubu Seniora: pon.- pt. od 7:30 do 18.00.

Zapewnimy dowóz pacjenta z/do miejsca zamieszkania.